Juvelierizstrādājumu lietošanas noteikumi.

 

Cienījamie pircēji!

Pasaulē viss mainās un pilnveidojas - arī juvelierizstrādājumu apstrādes un izgatavošanas tehnoloģijas. Mūsdienu juvelierizstrādājumu veikalu piedāvājums modeļu skaita ziņā ir krietni apsteidzis 60.-70. gadu veikalus.

Modernajās zelta un sudraba juvelierizstrādājumu ražošanas tehnoloģijās pastāv daudzi dekoratīvās apstrādes veidi: rodēšana, matēšana, emaljēšana, oksidēšana un tml. Tāpēc, lai varētu saglabāt juvelierizstrādājumu sākotnējo izskatu, lai tos aizsargātu no mehāniskiem un ķīmiskiem bojājumiem, ir stingri jāievēro sekojoši noteikumi:

Juvelierizstrādājumi ir jānoņem:

-izmantojot mazgājamos līdzekļus, kuri ražoti uz sarmu bāzes, kā ari jodu un  hloru saturošus līdzekļus;

-veicot mājas darbus;

-lietojot krēmus un ziedes;

-mazgājot rokas; -ārstniecisko vannu laikā;

-apmeklējot solāriju, saunu, pirti;

-pirms miega un sporta nodarbībām.

Tāpat nav ieteicams:

-nēsāt dobus izstrādājumus ar kulonu;

-pieļaut ažūru juvelierizstrādājumu saskaršanos ar adītu apģērbu.

Visi izstrādājumi ar iestrādātiem dārgakmeņiem ir jāsargā no strauji mainīgas temperatūras iedarbības. Daudzi dabīgie akmeņi (rubīns, topāzs, granāts, tirkīzs) gaismas ietekmē maina nokrāsu, tāpēc juvelierizstrādājumi ir jāuzglabā speciālās kārbiņās. Noņemot juvelierizstrādājumu, nospodriniet to ar zamša vai flaneļa salveti.

Netīrus juvelierizstrādājumus (ar akmeņiem vai bez tiem) var mazgāt silta ziepjūdens un ožamā spirta maisījumā: 6 pilieni spirta uz 200 ml (glāze) ūdens. Pēc tam tos noskalo tīrā, tekošā ūdenī un izžāvē. Tauku plēvīte no pērlēm pazudis, ja tas nomazgā siltā ūdeni, noskalo un nožāvē. Pērlu rotas ir jāsargā no smaržu un matu laku iedarbības.